Bizden Haberler

16Kas

Müziğin Yaşı

Ünlü Macar müzik eğitimcisi Kodaly bir sözünde “Eskiden çocuğun müzik eğitimi, doğumundan dokuz ay önce başlamalı, diye düşünürdüm. Şimdi aynı düşüncede değilim. Çocukların müzik eğitimi annenin doğumundan dokuz ay önce başlamalı” diyerek daha iyi ve daha mutlu bir insan olmak için herkesin müzik eğitiminden geçmesi gerektiğini vurgulam..

Devamını Oku
09Kas

Antalya’da Müzik Dersleri

Sazen Sanat Merkezi, kurulduğu tarihten bu güne kadar bünyesinde çalışan bir çok deneyimli müzik öğretmeni ile sanata duyarlı, yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam etmektedir. Antalya Konyaaltı’ndaki merkezimiz hizmete devam etmektedir. Sazen Sanat Eğitim Anlayışı Her yaşa, her seviyeye uygun özel, özgün ve farkl..

Devamını Oku
09Kas

Notayı Kim Buldu

Müziğin alfabesi notalar ile ilgili 7. yüzyılda Seville Psikoposu, bir mektubunda şu satırları yazdı: “Eğer müzik insan belleğinden çıkıp giderse, tamamen kaybolur. Zira, onu yazmak mümkün değil.” Oysa, bin yıl önce Yunanlılar, notaları kâğıda dökmek için bir yöntem bulmuşlardı. Melodiyi, çizgi ve noktalar halinde yazabiliyorlardı. Ne y..

Devamını Oku
09Kas

Müziğe ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi

Montreal Nöroloji Enstitüsü ve McGill Üniveristesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, 7 yaşından önce müzik dersi almaya başlayanların beynindeki motor bölgeleri arasındaki bağlantıların daha güçlü olduğunu gösterdi. 6-8 yaşın “hassas bir dönem” olduğu, bu dönemde müzik dersleri sayesinde, kol ve bacakların tam kullanımı..

Devamını Oku
09Kas

Şan Eğitimi, Nota, Solfej

Şan dersi nedir? Şan, ses tellerini eğiterek, sesi bilinçli şekilde kullanabilmemizi sağlayan bir ses tekniğidir. Şan Eğitiminin Amacı Nedir? Şan eğitiminin amacı diyafram, akciğer, sinüs boşlukları, ağız boşluğu, karın boşluğu gibi günlük hayatta bilinçli kullanmadığımız vücut bölümlerini kullanarak ses tellerini eğ..

Devamını Oku

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder